| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Bathroom Bin Basket - Natural BrownBAGE019NBr • 55 in stock |
€ 99,95 | 1-3 days | Add |
This cute basket woven by hand from various tones of rattan has it all: a rustic charm, an intricate handmade and oriental look and total functionality. Use it to store small goods or as a small bathroom bin and watch this beautiful piece of art enrich your space. Love this look? We have a complete range of colonial style baskets available.
| Material | Rattan |
| Language | English |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 36cm |
| width | 27cm |
| length | 27cm |
| weight | 620gr |
| Barcode/EAN | 7438246217211 |
| SKU | BAGE019NBr |