| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Chizara BasketJAHA008N • 33 in stock |
€ 124,95 | 1-3 days | Add |
If you can't go high, go wide! This basket takes up almost no space vertically, yet can hold any item you want to store (or display, for example a nice house plant). The Chizara basket is made from 100% natural banana leaf, handwoven into a triangular design that is a real conversation starter. Pick it up easily with the handles and add the dark brown charm to your room of choice now.
| Language | English |
| Material | Palm Leaf |
| Shape | Round |
| Made in | Indonesia |
| height | 26cm |
| width | 42cm |
| length | 42cm |
| weight | 2,400gr |
| Barcode/EAN | 7438246274290 |
| SKU | JAHA008N |