| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Straight Stitched Macrame Basket - MJAAD002NW-M • 29 in stock |
€ 59,95 | 1-3 days | Add |
Look at this basket! It's hard not to, because it's a work of art. The basket itself has been made from strong, durable seagrass that has a wonderful natural look and tone and will last for years. It has been decorated with an intricate pattern in white cotton. Ideal for magazines, toys or even a beautiful potted plant. And the best part: there are three sizes available!
| Language | English |
| Material | Cotton |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 1,300gr |
| Barcode/EAN | 7438246275228 |
| SKU | JAAD002NW-M |