| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Straight Stitched Macrame Basket - LJAAD002NW-L • 11 in stock |
€ 67,95 | 1-3 days | Add |
Look at this basket! It's hard not to, because it's a work of art. The basket itself has been made from strong, durable seagrass that has a wonderful natural look and tone and will last for years. It has been decorated with an intricate pattern in white cotton. Ideal for magazines, toys or even a beautiful potted plant. And the best part: there are three sizes available!
| Language | English |
| Material | Cotton |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| Values | Handmade, Organic, Non-toxic, Natural-resources, Cruelty-free |
| height | 48cm |
| width | 40cm |
| length | 40cm |
| weight | 1,550gr |
| Barcode/EAN | 7438246275235 |
| SKU | JAAD002NW-L |