| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Chisomo BasketJAHA007N • 12 in stock |
€ 124,95 | 1-3 days | Add |
Made from and intricate pattern of handwoven dried banana leaf, this basket is a real stunner. Its dark brown colour brings earthy vibes to any interior, classic or modern. Its triangular shape catches the eye immediately and the handles make it a basket you can easily use. Place the Chisomo basket in your living room, bathroom or even use it as a magazine holder - anything goes with this all natural beauty.
| Language | English |
| Material | Palm Leaf |
| Shape | Round |
| Made in | Indonesia |
| height | 33cm |
| width | 42cm |
| length | 42cm |
| weight | 2,400gr |
| Barcode/EAN | 7438246274283 |
| SKU | JAHA007N |