| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Bumaga Basket - Natural - beigeJACAS016N • 2 in stock |
€ 61,95 | 1-3 days | Add |
The Bumaga Basket is a beautifully handcrafted storage solution made from water hyacinth. With its strong yet lightweight design, The Bumaga Basket is a practical and elegant addition to your home dcor, blending functionality with beauty. Perfect for storing blankets, toys, or magazines, this versatile basket brings warmth and rustic charm to any space.
| Language | English |
| Material | Seagrass |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 30cm |
| width | 30cm |
| length | 30cm |
| weight | 880gr |
| Barcode/EAN | 6097312117117 |
| SKU | JACAS016N |