| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Chungu BasketJAHA002N • Product available |
€ 199,95 | Starts 25/05/2026 | Add |
The Chungu Basket's seamless fusion of sustainable materials and intricate craftsmanship makes it a functional work of art that complements your lifestyle. The timeless beauty and expertly crafted texture of the Chungu Basket are a true embodiment of artistry and utility. Whether you'll use it as storage or as a design piece - it's one not to miss.
| Language | English |
| Material | Seagrass |
| Shape | Round |
| Made in | Indonesia |
| height | 35cm |
| width | 54cm |
| length | 54cm |
| weight | 3,800gr |
| Barcode/EAN | 7438246274221 |
| SKU | JAHA002N |