| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Suar Stool - 50JAAM002N-50 • Product available |
€ 199,95 | Starts 04/05/2026 | Add |
Our beautiful suar stool offers the perfect spot to sit back and relax, while also providing a handy place for your favorite items like towels or rags. The rich, warm wood tones create a cozy, welcoming atmosphere in any room or hallway.
Made from solid wood, this versatile bench complements a variety of interior styles, effortlessly adding charm and comfort to your living room, reading nook, or entryway, bringing timeless beauty to your home.
This product is handmade using natural materials, so small differences in variation of color, texture and shape are normal and make each item special.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 30cm |
| length | 50cm |
| weight | 5,000gr |
| Barcode/EAN | 7438246035037 |
| SKU | JAAM002N-50 |