| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Mushroom Stool - NaturalJAHU021N • Product available |
€ 299,95 | Starts 07/05/2026 | Add |
This beautiful stool made from durable suar wood is simply amazing. The dark natural tones and patterns of the wood immediately bring warmth and authenticity to any room. The stool has been hollowed out to reduce its weight and make it easy to be moved around.
Suar wood always varies in tone, colour and pattern. Each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 10,240gr |
| Barcode/EAN | 7438246172138 |
| SKU | JAHU021N |