| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Gagang Stool - BlackJANAF018B • Product available |
€ 399,95 | Starts 06/05/2026 | Add |
The clean lines and minimalist design of The Gagang Stool make it an easy fit in any decor, from modern to classic. Whether you're hosting guests or enjoying a cozy evening, this stool is a practical and stylish choice that enhances your living space. Crafted for durability, it's designed to be versatile, ideal for extra seating, a side table, or even a decorative accent in your home.
Suar wood always varies in tone, colour and pattern. Each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Wood |
| Color | Black |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 13,500gr |
| Barcode/EAN | 7438246294274 |
| SKU | JANAF018B |