| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Raffia Stool - NaturalJACEM001N • 13 in stock |
€ 76,95 | 1-3 days | Add |
This pretty stool made from teak wood and woven raffia is the perfect addition to any room! The handmade and all natural look brightens up your children's room, your bedroom or a forgotten corner in your living room. A classic piece of furniture not to be missed!
Handmade from teak wood and raffia, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 4,050gr |
| Barcode/EAN | 7438246287207 |
| SKU | JACEM001N |