| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Yatai Stool - Natural - MJAHER001N-M • Product available |
€ 149,95 | Starts 11/06/2026 | Add |
Our Yatai stool comes in three sizes and is an amazing addition to any room! The upcycled teak wood has a deep, rustic colour and look and will make any interior design more interesting.
Use it as an extra seating, or just as a decorative element with a plant pot on top. Or better yet: combine all three sizes to create interesting layers in your home design. We love this natural beauty!
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 33cm |
| width | 37cm |
| length | 37cm |
| weight | 2,850gr |
| Barcode/EAN | 7438246292218 |
| SKU | JAHER001N-M |