| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Porto Seagrass Stool - Natural - MJACA011N-60x40 • 21 in stock |
€ 199,95 | 1-3 days | Add |
This beautiful and simple stool can be used as an occasional stool or in a child's bedroom. This product is produced by several different families from their homes. The appearance of each individual design may slightly vary from the one photographed for this site.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Wood |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 40cm |
| length | 60cm |
| weight | 10,000gr |
| Barcode/EAN | 7438246021054 |
| SKU | JACA011N-60x40 |