| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Kotoran Stool - Black - blackJANAF036B • 2 in stock |
€ 374,95 | 1-3 days | Add |
The Kotoran Stool is designed for both strength and natural beauty, with each piece being unique. Its rich black finish and the raw, organic grain of suar wood make it a perfect addition as extra seating, a decorative accent, or even a small side table.
Suar wood always varies in tone, colour and pattern. Each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Color | Black |
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 25,300gr |
| Barcode/EAN | 7438246311308 |
| SKU | JANAF036B |