| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Crossed Stitched Macrame Basket - MJAAD003NW-M • 25 in stock |
€ 56,95 | 1-3 days | Add |
Functional and beautiful - that's a combination we love to see! The Cross Stitched basket has it all. The basket itself has been made from strong, durable seagrass that has a wonderful natural look and tone and will last for years. It has been decorated with an Arabian pattern in white cotton. Ideal for magazines, toys or even a beautiful potted plant. And the best part: there are three sizes available!
| Language | English |
| Material | Cotton |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 29cm |
| width | 35cm |
| length | 35cm |
| weight | 1,150gr |
| Barcode/EAN | 7438246275259 |
| SKU | JAAD003NW-M |