| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Tribe Stool - Natural WhiteJAHU015NW • 22 in stock |
€ 219,95 | 1-3 days | Add |
A natural and organic design for this beautiful handmade stool made of solid munggur wood that will look beautiful in different interior styles. You can place this stool next to your bed as a bedside table or use it as a side table or extra stool in a living room.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 40cm |
| width | 30cm |
| length | 30cm |
| weight | 19,000gr |
| Barcode/EAN | 7438246063023 |
| SKU | JAHU015NW |