| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Styly Vase - Concrete Natural - SJABR041ConN-S • Product available |
€ 74,95 | Starts 04/05/2026 | Add |
Add a touch of charm to your living room or bathroom with our Styly vases. Made from terracotta with a beautiful raffia detail on top, they're perfect for dried flowers or fresh ones. For fresh flowers, place a reused glass or a repurposed container, like a plastic bottle or yogurt pot, inside the vase. Add water to it and arrange your flowers as desired—it's a simple, eco-friendly way to enjoy fresh blooms
| Material | Terracotta, Earthenware |
| Made in | Indonesia |
| height | 19cm |
| width | 25cm |
| length | 25cm |
| weight | 2,420gr |
| Barcode/EAN | 7438246141189 |
| SKU | JABR041ConN-S |