| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Moyo Modular Two Seater - beige, whiteJARAC008NW • 1 in stock |
€ 2.999,95 | 1-3 days | Add |
This collection is your invitation to enjoy nature while nurturing it, providing a luxurious, comfortable seating solution that's kind to the environment.
With its modular design, the Moyo collection allows you to customize your outdoor seating to perfectly fit your space. Arrange the individual pieces in various configurations to suit your needs, whether you're hosting a large gathering or seeking an intimate setting.
Handmade from teak wood, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul. Over time, the sun silvers the wood; a touch of oil preserves its golden warmth forever.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 70cm |
| width | 80cm |
| length | 160cm |
| weight | 50,650gr |
| Barcode/EAN | 7438246278205 |
| SKU | JARAC008NW |