| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Burned Tapas SpoonJAES034B • 134 in stock |
€ 7,70 | 1-3 days | Add |
Foodies all over the world are crazy about our Burned collection, and rightfully so! Your food has never been so Insta-licious with our black-burnt tableware collection. The contrast with your colourful meals gives it a unique appeal.This tapas spoon is no exception! Enrich your tapas plate with a matching black spoon, holding either a sauce or a bite of something delicious. All pieces are handmade in Java, so "selamat menikmati (please enjoy)"!
| Material | Terracotta |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 2cm |
| width | 5cm |
| length | 16cm |
| weight | 950gr |
| Barcode/EAN | 7438246260293 |
| SKU | JAES034B |