| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Oh My Gee Pouffe - Black NavyINIE003Bna-60 • 3 in stock |
€ 249,95 | 1-3 days | Add |
This cotton pouffe is the perfect accessory for your home or even your covered outdoor space. Made of super soft cotton and available in several colors and patterns, this pouffe can be anything from a color accent to a fully functional seating element. Sit back, relax and put your feet up - but do it in style!
This unique textile product has been produced and dyed by hand, giving each individual item a personality of its own where minor color variations should not be considered a defect but a distinct character of the product.
The Oh My Gee Pouffe product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Cotton |
| Language | English |
| Made in | India |
| height | 25cm |
| width | 60cm |
| length | 60cm |
| weight | 3,200gr |
| Barcode/EAN | 7438246169114 |
| SKU | INIE003Bna-60 |