BAJN018N-M-60x60 • 11 in stock
| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Hyacinth Pouffe Square - Natural - M - beigeBAJN018N-M-60x60 • 11 in stock |
€ 299,95 | 1-3 days | Add |
Add a natural touch to your interior with this water hyacinth pouffe. Now also available in a square shape! This will look great in your living room or office space. The material is sturdy and can be cleaned easily, perfect for everyday use.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Seagrass |
| Made in | Indonesia |
| height | 30cm |
| width | 60cm |
| length | 60cm |
| weight | 5,380gr |
| Barcode/EAN | 7438246198152 |
| SKU | BAJN018N-M-60x60 |