| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Raffia Flores Pouffe - NaturalBAJN104N-M-60 • 11 in stock |
€ 264,95 | 1-3 days | Add |
Soft in tone and feel, but still very tactile due to the woven strains of raffia. With our Raffia Flores pouffe you can create an extra seating in style, without it clashing with other design pieces. Sit back and relax, because you'll feel right at home.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Raffia |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 35cm |
| width | 60cm |
| length | 60cm |
| weight | 3,200gr |
| Barcode/EAN | 7438246038052 |
| SKU | BAJN104N-M-60 |