| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Beaded Basket - Black - M - blackBA001B-M • 8 in stock |
€ 44,95 | 1-3 days | Add |
These beautifully beaded offering boxes are entirely handmade by Balinese artisans with love and care. To use as a storage or simple decorative element, separately or together these boxes will find an eye-catching place in your home! They are used in Bali in religious ceremonies to contain offerings to the gods, transformed into a decorative object these boxes will add a touch of authenticity and exoticism to your decoration.
| Color | Black |
| Language | English |
| Material | Bamboo |
| Shape | Square |
| Made in | Indonesia |
| height | 15cm |
| width | 15cm |
| length | 15cm |
| weight | 365gr |
| Barcode/EAN | 7438246078089 |
| SKU | BA001B-M |