| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Gilimanuk One Seater Sofa - OutdoorJAECOL015NW • 2 in stock |
€ 1.199,95 | 1-3 days | Add |
Imagine yourself in your outdoor haven, nestled in our cosy one-seater sofa, lovingly crafted from reclaimed teak wood and complemented by a soft cushion. It's a seamless blend of style, comfort, and eco-consciousness, offering you the ideal setting to bask in the beauty of nature.
Teak wood always varies in tone, colour and pattern. Each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul. Over time, the sun silvers the wood; a touch of oil preserves its golden warmth forever.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 75cm |
| width | 75cm |
| length | 84cm |
| weight | 20,800gr |
| Barcode/EAN | 7438246315306 |
| SKU | JAECOL015NW |