| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Sunken Forest Mirror - BlackJARE001B • 24 in stock |
€ 249,95 | 1-3 days | Add |
This stunning mirror is a fantastic way to add a little drama to your home, office or even covered outdoor space. Instead of flat, this mirror has the glass "sunken", adding a lot of depth to the design. Made by hand from dried grass that has been dyed black, the gorgeous deep tone of this piece makes it a unique and timeless treasure. Also available in natural.
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Language | English |
| Material | Glass |
| Made in | Indonesia |
| height | 22cm |
| width | 90cm |
| length | 90cm |
| weight | 2,500gr |
| Barcode/EAN | 7438246253233 |
| SKU | JARE001B |