| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Ocean HatBABOM004N • 24 in stock |
€ 74,95 | 1-3 days | Add |
Whether you are on vacation or hanging out at a music festival, this hat is sure to make you look stylish while protecting your skin! A classic summer item, this hat is made from raffia, a natural material that has been used for thousands of years to make fabric because of it's flexibility, light weight and beautiful texture. It's also a sustainable resource that grows rapidly. Imagine yourself relaxing on the beach in this elegant hat - see you there!
| Material | Raffia |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 11cm |
| width | 57cm |
| length | 57cm |
| weight | 270gr |
| Barcode/EAN | 7438246264291 |
| SKU | BABOM004N |