| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Organic Side Table - Natural WhiteJAAM015NW • 31 in stock |
€ 154,95 | 1-3 days | Add |
This lovely small side table on 3 legs has a beautiful organic shape which makes it a very decorative piece that fits any room at home. Placed in a room to enjoy a drink, read a book or magazine and just relax. Also attractive to use as a cute bed side table.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Wood |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 40cm |
| width | 45cm |
| length | 45cm |
| weight | 6,120gr |
| Barcode/EAN | 7438246066048 |
| SKU | JAAM015NW |