BAYU040N-L-65x40 • 1 in stock
| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Flirt Pendant - Natural - LBAYU040N-L-65x40 • 1 in stock |
€ 199,95 | 1-3 days | Add |
| Material | Rattan |
| Made in | Indonesia |
| height | 40cm |
| width | 65cm |
| length | 65cm |
| weight | 1,080gr |
| Barcode/EAN | 7438246192167 |
| SKU | BAYU040N-L-65x40 |
| Care & Maintenance | To ensure durability, rattan requires treatment for weather and rot resistance. Breakage can occur, especially if the material is exposed to excessive strain or adverse conditions. For optimal care, it is best to keep rattan away from humid areas, as excessive moisture can weaken its structure over time. |
| Care & Maintenance Link | Care & Maintenance |