| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Gili Side TableJAMA002N • 3 in stock |
€ 224,95 | 1-3 days | Add |
Close your eyes, imagine a tropical island, a bar, a trendy cocktail and then this amazing piece of furniture to put your glass on. Can you get any closer to the island lifestyle? We don't think so!
This show stopping design will turn your living space into a high end beach bar, with its entangled teak branches leading up to a solid top piece that shows off the tree's rings. Available in three heights, and combining them is an even better idea.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 75cm |
| width | 60cm |
| length | 60cm |
| weight | 15,400gr |
| Barcode/EAN | 7438246263201 |
| SKU | JAMA002N |