| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Sumba Man on StandBA006B-W • 88 in stock |
€ 19,95 | 1-3 days | Add |
One of our collection of traditional hand-carved and vintage stone men from Sumba, Indonesia. These statues are so sweet and the perfect way to add a little bit of tribal influence to your home decor. We have them in different styles and sizes. Wonderful to mix and match the different statues as one setting.
| Pattern | Geometric |
| Language | English |
| Material | Stone |
| Made in | Indonesia |
| height | 17cm |
| width | 4cm |
| length | 7cm |
| weight | 320gr |
| Barcode/EAN | 7438246080068 |
| SKU | BA006B-W |