| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Beaded Basket - Black - S - blackBA001B-S • 7 in stock |
€ 36,95 | 1-3 days | Add |
These beautifully beaded offering boxes are entirely handmade by Balinese artisans with love and care. To use as a storage or simple decorative element, separately or together these boxes will find an eye-catching place in your home! They are used in Bali in religious ceremonies to contain offerings to the gods, transformed into a decorative object these boxes will add a touch of authenticity and exoticism to your decoration.
| Color | Black |
| Language | English |
| Material | Bamboo |
| Shape | Square |
| Made in | Indonesia |
| height | 10cm |
| width | 10cm |
| length | 10cm |
| weight | 365gr |
| Barcode/EAN | 7438246078072 |
| SKU | BA001B-S |