| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Sama Sama Dining Chair - Natural - beigeJANAF002N • 2 in stock |
€ 624,95 | 1-3 days | Add |
The striking natural finish adds a touch of sophistication to your dining space, making it a perfect choice for modern homes. And just like the phrase "sama-sama" implies, you're not just acquiring a chair, but a welcoming invitation to a shared experience of style and comfort.
Bring home the Sama Sama Dining Chair and let it be the star of your dining space. After all, great meals deserve great seating!
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
Teak holds a heart of honeyed gold. Over time, the sun gently brushes the wood into a weathered silver, a graceful patina of age. To keep its original warmth alive, a simple touch of oil preserves its golden glow forever.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 82cm |
| width | 50cm |
| length | 57cm |
| weight | 11,300gr |
| Barcode/EAN | 6097310432441 |
| SKU | JANAF002N |