| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Teak Root Organic PlateBASU600 • 152 in stock |
€ 25,95 | 1-3 days | Add |
This plate is a slice of nature, brought straight to your dining table. Handmade from sustainably sourced teak root, it's a true work of art that celebrates the beauty of imperfection.Each plate boasts a unique shape, grain, and texture, making every meal an artistic experience.Experience dining differently with our Teak Root Organic Plate it's more than a plate; it's a conversation starter and a piece of nature's art in your home.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 3cm |
| width | 25cm |
| length | 25cm |
| weight | 100gr |
| Barcode/EAN | 7438246295257 |
| SKU | BASU600 |