| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Chunky BasketJAHA001N • 1 in stock |
€ 249,95 | 1-3 days | Add |
Big, bold and beautiful - that's the only way to describe our Chunky basket! Made from water hyacinth, this design piece will make a stunning new addition to your home. The handles make this basket easy to move, so it's perfect as a laundry basket. Or maybe it's the perfect home for your favourite plant? Either way, you'll fall in love with this curvy Chunky!
| Language | English |
| Material | Seagrass |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 66cm |
| width | 54cm |
| length | 54cm |
| weight | 3,600gr |
| Barcode/EAN | 7438246275204 |
| SKU | JAHA001N |