| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Inti Side Table - NaturalJACI023N • 35 in stock |
€ 374,95 | 1-3 days | Add |
Sunny side up! The Inti (sun) side table looks so organic that people will ask if you crafted it yourself from a single piece of wood. Made fully from durable teak wood, this timeless piece of furniture is made to stay with you forever. And it will.
Handmade from natural materials, each piece features gentle imperfections and tonal shifts as quiet signatures of its unique soul.
This product is designed for indoor use only. Outdoor use, even in covered areas, may cause damage due to humidity or weather conditions and is not covered by warranty. Any images showing outdoor use are for styling purposes only.
| Language | English |
| Material | Wood |
| Made in | Indonesia |
| height | 45cm |
| width | 30cm |
| length | 30cm |
| weight | 8,500gr |
| Barcode/EAN | 7438246252298 |
| SKU | JACI023N |