| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Straight Stitched Macrame Basket - SJAAD002NW-S • 6 in stock |
€ 54,95 | 1-3 days | Add |
Look at this basket! It's hard not to, because it's a work of art. The basket itself has been made from strong, durable seagrass that has a wonderful natural look and tone and will last for years. It has been decorated with an intricate pattern in white cotton. Ideal for magazines, toys or even a beautiful potted plant. And the best part: there are three sizes available!
| Language | English |
| Material | Cotton |
| Shape | Cylinder |
| Made in | Indonesia |
| height | 40cm |
| width | 30cm |
| length | 30cm |
| weight | 950gr |
| Barcode/EAN | 7438246275211 |
| SKU | JAAD002NW-S |