| Variant | MSRP | Time to ship | Quantity |
|---|---|---|---|
The Burned Curry Pot - Black - blackJAES022B • Product available |
€ 34,95 | Starts 12/06/2026 | Add |
When you have a dinner with family or friends, nothing is more pleasing than a nicely set table with beautifully chosen tableware.We love the unique design of this burned curry pot with lid.
| Material | Terracotta, Earthenware |
| Color | Black |
| Language | English |
| Made in | Indonesia |
| height | 15cm |
| width | 24cm |
| length | 24cm |
| weight | 3,000gr |
| Barcode/EAN | 7438246172190 |
| SKU | JAES022B |